ua en ru

Кабмін затвердив порядок протезування учасників АТО

Кабінет міністрів України затвердив порядок протезування окремих категорій громадян, які брали участь в антитерористичній операції (АТО).

Кабінет міністрів України затвердив порядок протезування окремих категорій громадян, які брали участь в антитерористичній операції (АТО). Про це йдеться у постанові уряду № 518 від 1 жовтня 2014 р.

"Затвердити порядок протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, окремих категорій громадян, які брали участь в антитерористичній операції та/або забезпеченні її проведення (здійсненні заходів, пов'язаних з попередженням, виявленням і припиненням терористичної діяльності) і втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок", - йдеться у документі.

Цей прядок визначає механізм безоплатного забезпечення військовослужбовців (резервістів, військовозобов'язаних) та працівників Збройних сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, осіб рядового і начальницького складу, військовослужбовців, працівників МВС, Управління державної охорони, Держспецзв'язку, інших утворених відповідно до законів військових формувань, які внаслідок захворювання, поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції та/або забезпечення її проведення (здійснення заходів, пов'язаних з попередженням, виявленням і припиненням терористичної діяльності), захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок; протезуванням та/або ортезуванням виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні.

Як зазначається, для розгляду питання щодо протезування (ортезування) за кордоном, вибору закордонного надавача послуг учасник АТО повинен подати особисто або надіслати поштою до Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції наступні документи: заяву; копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу; копію документа, що підтверджує реєстрацію у державному реєстрі фізичних осіб - платників податків; направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, висновок військово-лікарської комісії про потребу у протезуванні (ортезуванні); витяг з історії хвороби; фото- та відеоматеріали кукси та наявного об'єму рухів.

Попередній розгляд документів щодо протезування (ортезування) учасника АТО, який втратив функціональні можливості кінцівок, здійснюється експертною групою, утвореною при Держслужбі у справах ветеранів війни та учасників АТО.

Медичні показання до протезування (ортезування) визначаються на підставі переліку діагнозів відповідно до класифікаційних шифрів технічних та інших засобів реабілітації, що затверджується Мінсоцполітики разом з МОЗ.

Строк розгляду документів експертною групою не може перевищувати 25 робочих днів з дати отримання (надходження поштою) від учасника АТО, який потребує протезування. Під час зазначеного строку експертна група опрацьовує питання щодо протезування (ортезування) учасника антитерористичної операції, який втратив функціональні можливості кінцівок в Україні або здійснює пошук закордонного надавача послуг і з'ясовує з ним конструкцію та комплектацію виробу підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні.

За результатами попереднього розгляду заяви протягом 2-х робочих днів з дати проведення засідання експертною групою оформляється висновок.

Рішення щодо доцільності протезування (ортезування) учасника АТО приймається комісією з урахуванням обсягу бюджетних призначень, передбачених на зазначені цілі, та висновку експертної групи, оформляється протягом двох робочих днів з дати проведення засідання протоколом, який у день складення надсилається службі.
Право на отримання зазначеної допомоги на протезування (ортезування) однієї кінцівки за кордоном може бути використано учасником АТО лише один раз.
Вартість протезування (ортезування) однієї кінцівки за кордоном не може перевищувати 500 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня року, в якому прийнято комісією рішення про доцільність протезування (ортезування) за кордоном учасника антитерористичної операції, який втратив функціональні можливості кінцівок.

У разі перевищення зазначеної вартості учасник АТО або його законний представник може здійснити доплату різниці за рахунок власних коштів або інших не заборонених законодавством джерел шляхом перерахування відповідних коштів на спеціальний рахунок Держслужби, відкритий у Казначействі, для їх подальшого перерахування закордонному надавачеві послуг.

Для оплати проїзду, проживання та харчування учасника антитерористичної операції, який втратив функціональні можливості кінцівок, його супроводжуючої особи (у разі потреби) за кордоном Днржслужба перераховує кошти на рахунок такого учасника.
Для остаточного розрахунку учасник АТО або його законний представник подає протягом 10 робочих днів після повернення із-за кордону Службі відповідні підтверджуючі документи.

Для оплати вартості протезування (ортезування) можуть використовуватися кошти фізичних і юридичних осіб та інших не заборонених законодавством джерел.

Мінсоцполітики за поданням Держслужби подає Мінфіну щокварталу до 20 числа місяця, що настає за звітним періодом, зведений звіт про використання бюджетних коштів.

Нагадаємо, Кабмін пропонує Раді збільшити витрати держбюджету-2014 на соцзахист та протезування учасників АТО на 9,1 млн грн